Gesty, które rodzą miłość

gesty, które rodzą miłość

Jakie gesty rodzą miłość? Po czym poznać, że mężczyzna jest zakochany i zrobiłby dla ciebie wszystko? Codzienne drobne gesty mówią o miłości więcej niż słowa „kocham cię”. Sprawdź, co mówi gest twojego partnera. O czym może świadczyć jego wzrok, mina i dotyk.

Mowa ciała – co mówi psychologia?

Naukowcy tacy jak Feybesse i Hatfield odkryli, że miłość romantyczna w związkach jest napędzana przez działania związane z pobudzeniem fizjologicznym, tęsknotą za wzajemnością i pragnieniem pełnego związku. Nic dziwnego, że mowa ciała podpowiada nam w codziennej komunikacji, czy dana osoba jest nami zainteresowana. Tyczy się to nie tylko osób pozostających w dłuższym związku, ale też nowo poznających się. Zaledwie 7% informacji przekazywanej w procesie komunikacji interpersonalnej dotyczy komunikatów werbalnych. Pozostałe to brzmienie głosu i zachowania niewerbalne. Warto nauczyć się je rozpoznawać i interpretować, bo to właśnie drobne gesty i szczegóły podpowiedzą więcej na temat czułości i bliskości.

Kontakt wzrokowy – czy partner lubi patrzeć ci w oczy?

Zacznijmy od wzroku. Jeśli twój mężczyzna często na ciebie zerka, a w jego oczach dostrzegasz charakterystyczny błysk, to niewątpliwa oznaka, że jest tobą zainteresowany i pragnie się o ciebie troszczyć. Przyjrzyj się jego źrenicom. Źrenice mężczyzn rozszerzają się na widok pięknych kobiet. Rozszerzające się źrenice są odruchem bezwarunkowym, czyli takim, który zachodzi bez naszej woli. Nie jest to coś, co mężczyzna może kontrolować.

Ściśnięcie dłoni – mały gest wyraża tak wiele

Dyskretne wzięcie partnerki za rękę, zwłaszcza w miejscu publicznym, na spacerze lub w restauracji, świadczy nie tylko o pragnieniu bycia w stałym kontakcie fizycznym, ale też wyraża chęć opieki. Jest to szczery, często spontaniczny, drobny gest, który ma zapewnić o poczuciu bezpieczeństwa i wyrazić gotowość ochrony ukochanej osoby. Wiąże się on ze szczerością. Warto przyjrzeć się męskim dłoniom podczas rozmowy. Jeśli swobodnie układa je na stole lub kolanach, oznacza to otwartość i dobre intencje z jego strony.

Po czym poznać szczery uśmiech?

Człowiek prawdziwie szczęśliwy nie uśmiecha się jedynie kącikami ust. Zwróć uwagę, czy w kącikach oczu mężczyzny robią się zmarszczki, czy odsłania zęby, czy jego uśmiech wyraża szczerą radość. Na przykład po pocałunku – jeśli zaobserwujesz, że mężczyzna patrzy na ciebie z ciepłem w oczach i z prawdziwym uśmiechem na twarzy, oznacza to, że cieszy się twoją obecnością i uważa cię za kogoś specjalnego.

Słuchać i rozmawiać to dbać o wasz związek

Jeśli mężczyzna często dopytuje cię o różne rzeczy, nawet o drobiazgi, które potem, jakimś cudem, udaje mu się zapamiętać, oznacza to, że interesuje się tym, co chcesz mu powiedzieć. A jeśli milczy?  Zwróć uwagę, czy podczas rozmowy mężczyzna pochyla się w twoją stronę. Jeśli tak, to znaczy, że pragnie bliższego kontaktu, a jeśli zaobserwujesz też próby muśnięcia waszych dłoni w przelocie, zaraźliwy śmiech i czułość w oczach, będziesz mieć pewność, że zależy mu na tobie i na wypowiadanych przez ciebie słowach.

Inne posty