Zwiedzasz Polskę? Te rzeczy powinno zawierać Twoje ubezpieczenie

ubezpieczenia turystyczne w Polsce

Czas wiosenno-letni jest zdecydowanie najczęściej wybieranym okresem przez turystów do podróżowania. Jeśli chcesz w pełni cieszyć się z wycieczki i spokojnie podziwiać krajobrazy, korzystając przy tym z licznych atrakcji, zadbaj najpierw o ubezpieczenie turystyczne. Co obejmuje? A na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oferty? Dowiedz się więcej.

Dlaczego warto posiadać polisę turystyczną?

Planujesz wyjazd na długi weekend majowy, a może chcesz wykorzystać swój urlop nieco wcześniej? W końcu okazji dla zwiedzających jest wiele, a do wyprawy w jeszcze nieodkryte zakątki Polski zachęca dodatkowo słoneczna pogoda. Jednak wybierając kierunek podróży, rzadko myślimy o sytuacjach, których konsekwencje mogą nas niemiło zaskoczyć, a przed niektórymi nawet trudno jest się w jakiś sposób zabezpieczyć. Możemy mieć jedynie nadzieję, że wypadek lub inne nieszczęście nie spotka właśnie nas. Niestety, pozytywne nastawienie nie zwróci nam kosztów związanych z przykrym zdarzeniem podczas wyjazdu. Z tego powodu warto wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Niemiłe niespodzianki mogą spotkać nas w każdym miejscu, do którego planujemy się wybrać – zarówno za granicą, jak i w samej Polsce, o czym zapomina sporo osób. W jakich sytuacjach dodatkowa ochrona okaże się pomocna? Sprawdźmy to na przykładach. Ubezpieczenie turystyczne przyda się nam, gdy:

  • ucierpieliśmy w wypadku, ale najbliższa placówka medyczna świadczy usługi prywatne;
  • w związku z doznaniem kontuzji podczas uprawiania sportu będziemy wymagać szybkiej rehabilitacji, aby powrócić do pełni zdrowia;
  • w trakcie aktywności fizycznej uszkodziliśmy wypożyczony sprzęt;
  • doszło z naszej winy do różnych zniszczeń w hotelu czy wynajmowanym apartamencie;
  • uczestniczyliśmy w stłuczce samochodowej i potrzebujemy auta zastępczego.

Co obejmuje zakres takiego ubezpieczenia w Polsce?

Gdy poznaliśmy już przykładowe sytuacje, w wyniku których polisa okaże się przydatna, dowiedzmy się jeszcze dokładnie ubezpieczenie turystyczne w Polsce – co zapewnia? Warto wiedzieć, że podstawowy zakres ochrony można również rozszerzyć, dzięki czemu zyskamy bardziej kompleksowy pakiet. Jednak polisa turystyczna opiera się przede wszystkim na podstawie warunków działania ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW, oraz odpowiedzialności cywilnej, czyli OC. Jak już zostało wspomniane, w razie potrzeby zapewnione zostanie nam również leczenie prywatne i rehabilitacja, a ubezpieczyciel pokryje związane z tym koszty. Natomiast, gdy podczas wyjazdu planujemy uprawiać jakiś sport, warto wykupić odpowiednie rozszerzenie – OC sportowe.

READ  Pozytywna Afirmacja - czy może poprawić Twoje życie?

Ochrona dla obcokrajowca – co warto wiedzieć?

Poza obywatelami Polski na wykupienie ubezpieczenia turystycznego w naszym kraju mogą zdecydować również obcokrajowcy planujący jakąś podróż. Poszczególne towarzystwa przygotowały specjalne oferty dla takich osób, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ten temat na stronie: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/jak-wybrac-ubezpieczenie-turystyczne-dla-obcokrajowca/547.html. Należy dowiedzieć się, na jakich zasadach opiera się polisa i co dokładnie może zapewnić. Zaletą takich rozwiązań jest możliwość wykupienia ubezpieczenia przez internet.

Inne posty