Skąd kryzys formy u zawodników Rakowa?

—————— Artykuł sponsorowany ——————

Przez cały sezon drużyna z Rakowa punktowała bardzo równo. Choć w eliminacjach do europejskich pucharów im nie wyszło, to jednak w lidze byli wyraźnym liderem. W tej chwili piszemy już o klubie, który na pewno zostanie mistrzem Polski. Zastanawiamy się jednak nad tym, skąd ostatnia zniżka formy.

Powód pierwszy – odejście Papszuna

To jest coś, od czego zdecydowanie warto zacząć. Papszun od lat był silnym filarem tej drużyny. Trener od podstaw budował ten klub już w niższych ligach. Każdy piłkarz dobrze wie, że gdy trafi do Częstochowy, to na początku będzie musiał dostosować się do bardzo specyficznej taktyki. Dlatego często pierwsze miesiące były poświęcone na powolne wdrażanie nowych zawodników. Rzadko kiedy nowy nabytek od razu wskakiwał do pierwszego składu.

Do tego Papszun był autorytetem. Jest to człowiek z niezwykle silną osobowością. Czasem doprowadzało to do konfliktów z poszczególnymi piłkarzami czy członkami sztabu, jednak pozycja trenera jest w Częstochowie niepodważalna. Wiadomość o tym, że taka osoba po sezonie odchodzi po prostu musiała zaboleć piłkarzy.

Tym bardziej, że mistrz Polski zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Od dawna było wiadome, że Papszun chciał się sprawdzić w tych rozgrywkach. I być może faktycznie to zrobi, ale na pewno nie w klubie z Częstochowy. To również mogło mocno wstrząsnąć zawodnikami – być może trener uznał, że drużyna nie ma wystarczającego potencjału.

Czekasz na najbliższe mecze Ekstraklasy? Sprawdź Sport Betfan typy dnia.

Sufit został osiągnięty?

Ciężko oprzeć się wrażeniu, że faktycznie, klub już teraz osiągnął maksimum swoich możliwości. Sam właściciel przyznaje, że budżet transferowy będzie bardzo ograniczony. Raptem pół miliona euro na transfery to niewielka kwota. Ciężko oczekiwać poważnych wzmocnień. W dodatku część piłkarzy może chcieć odejść z klubu, skoro trener również opuszcza pokład.

READ  Kto częściej wybiera kierunek psychologiczny?

W dodatku sprowadzanie jakościowych zawodników do Częstochowy jest bardzo trudne. Stadion nie powala na kolana, klub nie ma bogatej pucharowej historii, a budżet płacowy jest niski. Z tych powodów niektórzy piłkarze decydują się na inny klub. Po sezonie Raków opuści Patryk Kun i uda się do Legii Warszawa. Wyraźnie widać, że mistrz Polski czasami może przegrać rywalizację z niżej notowaną w naszej lidze drużyną. Najprawdopodobniej jest to właśnie kwestia ogólnego potencjału.

Czego zabrakło w Pucharze Polski?

Raków miał duże szanse na zdobycie dubletu. W finale Pucharu Polski nie poradził sobie jednak z Legią. W dodatku niedawno przegrał przeciwko niej mecz ligowy, a w ostatnim tygodniu uległ także broniącej się przed spadkiem Koronie Kielce.

Wyraźnie widać, że pojawił się poważny kryzys formy. Trzy dotkliwe porażki w krótkim czasie pokazują, że coś z Rakowem jest nie tak. Bardzo możliwe, że wszystko sprowadza się do morale zawodników. Już w poprzednich sezonach pod koniec rozgrywek głupio gubili oni punkty. Na pewno nowy trener będzie mieć pełne ręce pracy. Czy sobie poradzi? Zweryfikuje to następny sezon. Z pewnością wątpliwości jest jednak dużo. Jednak Raków niejednokrotnie już udowadniał, że potrafi pozytywnie zaskoczyć.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

—————— Artykuł sponsorowany ——————

Inne posty